Získat nabídku

Solární elektrárna na splátky? Geniální investice pro každého!

18.4.2016 | Autor: Vladimír Matajs

Solární panely jsou jedna z mála věcí, které se samy splácejí. Každý měsíc ušetří fotovoltaická elektrárna příjemných pár stokorun za vaší spotřebu elektřiny. Na její pořízení vám navíc stát pošle dotaci 60 000 až 155 000 Kč z programu Nová zelená úsporám!

Solární elektrárnu nyní zvažuje snad každý, kdo má dům a na něm jižní střechu, avšak všichni mají stejný problém, kde na pořízení FVE vzít? Tento problém jsme vyřešili a z pořízení solární elektrárny jsme udělali skvělou a hlavně snadno dosažitelnou investici úplně pro každého.

Mohlo by vás také zajímat

Je rozumné si na fotovoltaiku půjčit?

Otázka by měla být postavená opačně - je rozumné si solární elektárnu pořídit "za svoje" ušetřené peníze? Všichni máme plno věcí, které si chceme pořídit a mnoho snů, které si chceme splnit. Na drhuhé straně všichni máme omezené zdroje a finanční příjmy. A pak jsou tu banky, které dnes doslova přetékají penězi a mají problém, že nemají komu a na co půjčovat.

Na pořízení fotovoltaické elektrárny vám proto některé banky půjčí velmi ochotně a velmi lacino. Navíc si na sebe fotovoltaika sama vydělává a proto je rozumné využít na tuto investici úvěr.

Jak funguje pořízení solární elektrárny na splátky?

Předně musíte splnit jednu důležitou podmínku - musíte mít dům, který má střechu a na ní je k dispozici alespoň 20 m2 plochy pro umístění solárních panelů. Pokud má váš dům sedlovou střechu, měla by jedna její část směřovat na jih, jihovýchod nebo jihozápad.

Hlavní podmínkou pro schválení splátek je, že nemáte v bankovních registrech negativní záznam o nesplácení nějakého jiného úvěru. Další postup je pak následovný:

  1. krátký telefonický dotazník
  2. návrh technického řešení
  3. prověření vaší způsobilosti čerpat úvěr
  4. technická obhlídka vašeho domu
  5. podpis smlouvy o dílo
  6. čerpání spotřebitelského úvěru
  7. podání žádosti o dotaci Nová zelená úsporám
  8. instalace solární elektrárny na váš dům
  9. čerpání dotace NZÚ, mimořádná splátka ve stejné výši
  10. pravidelné splácení úvěru po dobu 7 let

Celý proces přípravy a realizace solární elektrárny včetně vyřízení dotace trvá dva až tři měsíce. Veškerou dokumentaci však vždy vyřizuje dodavatel a vy se tedy o nic nestaráte. Zjednodušeně řečeno, musíte se pouze umět podepsat. Cena elektrárny se vždy stanovuje jako konečná a tzv. na klíč včetně všeho.

Sledujte naše sítě

Jak probíhá vyřízení spotřebitelského úvěru?

Připravíme pro vás žádost, na základě které banka prověří vaši osobu v bankovních registrech. Záznamy o nějakých minulých problémech se splácením úvěrů mohou být důvodem k tomu, že vám banka nabídne vyšší úrok, nebo že žádost o úvěr zcela zamítne. V opačném případě vám banka zašle nabídku na čerpání neúčelového spotřebitelského úvěru s úrokovou mírou okolo 5% p.a.

Nabídka banky je platná jeden měsíc od jejího vystavení a pokud není využita, banka jí automaticky stornuje. Dobu splácení úvěru doporučujeme nastavit na 7 let, je však možné žádat o kratší dobu splatnosti. Za vyřízení úvěru si banka účtuje poplatek 1 500 Kč.

Jak probíhá splácení spotřebitelského úvěru?

Úvěr banka poskytne na celou cenu fotovoltaické elektrárny včetně DPH. Splácení začíná měsíc od poskytnutí úvěru, při začátku splácení už by elektrárna měla být namontována a šetřit první peníze. Jeden až dva měsíce po realizaci elektárny vám SFŽP pošle na účet státní dotaci ve výši 60 000 Kč. S touto částkou můžete naložit 3 způsoby:

  1. dotaci použijete na mimořádnou splátku a snížíte si výši pravidelných splátek
  2. dotaci použijete na mimořádnou splátku a zkrátíte si dobu splácení úvěru
  3. dotaci si můžete nechat a za peníze si koupit co chcete, splátky se nemění

Za provedení mimořádné splátky si banka účtuje poplatek 1% z výše mimořádné splátky, pokud jednorázově splatíte 60 000 Kč, pak výše tohoto poplatku bude 600 Kč. Doporučujeme dotaci použít na mimořádnou splátku a tím si snížit částku, kterou měsíčně splácíte.

Nejdůležitější věc: vyplatí se vám to?

Na pořízení fotovoltaické elektrárny vám přispěje stát částkou 60 000 Kč. Po uvedení do provozu elektrárna ušetří tolik elektřiny, že to pokryje průměrně 35% až 50% výše měsíční splátky. Doba splácení je 7 let, po splacení celého úvěru už solární elektrárna spolehlivě šetří náklady a to po dobu dalších minimálně 20 let. Výnosy z elektrárny jsou očištěny o inflaci - pokud vzroste cena elektřiny, porostou i vaše dosažené úspory.

Pořízení solární elektrárny by se dalo přirovnat k penzijnímu připojištění, kdy nějakou dobu spoříte, abyste pak čerpali tzv. rentu (důchod). Peníze uložené do fotovoltaické elektrárny generují zhodnocení úspor minimálně 8%. Doba vyplácení renty je dána délkou životnosti elektrárny, která je delší než 30 let. Po dobu 25 let poskytuje výrobce záruku na výkon fotovoltaických panelů, avšak elektrárna může spolehlivě fungovat mnohem delší dobu.

Umístěním solárních panelů na váš dům zvyšujete cenu vaší nemovitosti. Díky dotaci a díky úsporám elektřiny v průběhu splácení zaplatíte pouze zlomek skutečné ceny zařízení.

Dotace jsou k dispozici nyní, během několika měsíců se však situace může změnit. Úvěry jsou nyní levné a banky jsou ochotné půjčovat, ani tato situace však nemusí trvat věčně. Proto neváhejte a udělejte první krok k tomu, aby i na vaší střeše byla co nejdříve vaše vlastní solární elektrárna.

Solární panely na vaší střeše snadno a rychle?

Návrh řešení a osobní návštěva technika u vás je ZDARMA. Ozveme se během 2 dní.

Jaký typ a velikost solárního systému je pro vaše potřeby nejvhodnější?
Je realizace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
Kolik bude solární systém stát a jakou bude mít návratnost?
Jak můžete získat garantovanou dotaci z programu NZÚ?
Kdy začnou solární panely vyrábět elektřinu pro vás?

Produkty, které by vás mohly zajímat

Pokud se Vám tento obsah líbí, sdílejte ho svým přátelům
Nová zelená úsporám logo

Ohřev vody fotovoltaikou o výkonu 2,25 kWp
pro důchodce za 1 Kč včetně vyřízení dotace

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram